Hakkımızda

Türkiye’nin Blues Sitesi İstanblues.org 31 Mayıs 2007′de kurulmuştur. Kurulduğu tarihten bu zamana kadar okuyucularına Blues müzik kültürünü tanıtmaktadır. Blues’un ne olduğu, nereden geldiği, türleri, terimleri ve teknikleri hakkında detaylı bilgi bulabileceğiniz gibi ikiyüzden fazla Blues sanatçısının biyografilerine de ulaşabilirsiniz. İstanblues.org belli başlı zamanlarda Blues partileri ve Jam Session(doğaçlama)’lar düzenlemektedir.


"İstanblues, 2007 yılında Blues kültürünün internet ortamında çok az sayıda bilgi birikiminin olduğunu farketmem ile kurduğum bir müzik sitesidir. O yıllardan bu zamana kadar büyümemiz de bir çok yazarımızın emeği geçmiştir. Dış kaynaklardan çevrilen haber ve yazılar ile özgün bir içeriğe sahip İstanblues sizlerin de desteği ile Türkiye'de Blues kültürünün ansiklopedisi olacaktır." - Erhan Ösüm (Kurucu)

istanblues.org'un kurucusu Erhan Ösüm, 2017 yılında kişisel sebeplerden dolayı Blues ruhunu devam ettirmek üzere sayfayı Ahmet Şengül'e devretmiştir. 2017 Nisan ayında tekrar aktif hale gelen istanblues.org "Türkiye'de Blues"un napzını tutmaya devam ediyor.

Etkinlik afişleri: