Walter Trout

Salı, Aralık 03, 2013


Walter Trout 1951'de Ocean City, New Jersey'de doğdu. Gitarını çaldığı grup Walter Trout and the Radicals'dır. Walter Trout aynı zamanda John Lee Hooker ve Joe Tex'in gruplarında da çalmıştır.
1996 da resmi fan sitsi açıldı, Avrupa ve Amerika da toplam 13 ülkeden üyeleri vardı. 2006 yılında Fan clup 10. yıldönümü kutlamaları nedeniyle üyelerine 2005 yılında hayatını kaybeden ünlü bass gitarist Jimmy Trapp'ın Walter Trout ile sergildiği son performansını içeren çok özel bir cd verildi.
 1998'de Walter Trout kendi adını taşıyan bir albüm yaptı ve o zamandan beri grubuyla birlikte Kuzey Amrika ve Avrupa'da turlara ve kayıt yapmaya devam ediyor.

Bunlarada Bakabilirsin

2 yorum

  1. manwithharmonica03 Aralık, 2013

    "got a broken heart" , "Obstacles_in_my_way" en sevgiğim 2 şarkısıdır...özellikle tavsiye ederim. Alman asıllı çok sağlam bir klavyeci ile çalışıyor...zaten şarkılarında ki atmosferi o kalvyeciye borçlu... sahnede diğer kendi ayarında meslektaşlarına göre çalımı daha bir agresif . Ayrıca çok sağlam bi country muzisyeni... eski gurubum mavi kart ile "got a broken heart" çalmaya karar vermiştik ama o zaman sözlerini netten bulamadık...resmi sitesinden mail attığımı hatırlıyorum...tahminimce eşi olan bayan veremeyeceğini , ancak albümü alırsa içinden sözlere ulaşabileceğimi söylemişti. sanırım vokalistimiz dinleyip çıkarmıstı sözleri...çalması da keyifli idi ...

    YanıtlaSil
  2. Walter Trout gitar tekniği ile beni baştan çıkaran adam ''she takes more than she gives'' şarkısı fenadır.

    YanıtlaSil