Kenny Wayne Shepherd

Pazartesi, Aralık 02, 2013


Kenny Wayne Shepherd, dünya çapında milyonlarca albüm sattı, Blues ve ticari listelerde başarılar kazandı, ödüller aldı ve Grammy'e aday gösterildi.
Blues türünde önemli başarılar kazanan diğer gitarsitlerden farklı olarak, kişisel kazanımlar ve daha fazla mainstream başarısı arayışları yerine, şansız ama önemli müziyenlere yardım amacıyla  "Ten Days Out: Blues From The Backroads" (10 Gün Dışarıda: Arkayollardan Blues) isimli belgeselle bluesun köklerine indi.
 Film, Amerika'daki blues müziyenlerinin evlerine, arka bahçelerine ve yerel bar ve klüplere yapılmış 10 günlük bir yolculuğu içeriyor. Filmin gelirleri, Music Maker Foundation isimli Blues sanatçılarını yaşamını sürdürmesinde yardımcı olan kar amacı gütmeyen bir vakfa gidecek. Shepherd, zamanını bu projeye adayarak bluesun ve blues çalan müzisyenlerin samimi bir portresini ortaya koyuyor. "Her gün benzersizdi. Her bir gün, çok değerli tecrübeler edindim. Bu insanları tanımak ve yaşam ve müziklerinin bir parçası olabilmek. Benim için çok özeldi. Gerçekten en favori anılarımdan biri, Muddy Waters ve Howlin' Wolf gruplarından insanlarla çalabilmekti."

Onursal

Bunlarada Bakabilirsin

0 yorum