Crossroads

Pazar, Aralık 08, 2013


Robert Johnson'ın "crossroad blues" adlı şarkısından esinlenilerek çekilen 1986 yapımı film. Başrollerde; Karete Kid' den tanıdığımız "Ralph Macchio" ve "Joe Seneca" var.
Konu: Genç bir beyaz çocuk blues'cu olma sevdasıyla efsanevi blues'cu Willie Brown'ı bulur ve ondan kayıp şarkısını bulmak için yardım ister. Bu arada da Willie'nin şeytana sattığı ruhunu geri almak için yenilmesi zor bir gitarist olan Jack Butler'ı (Steve Vai) gitar battle'ında yenmesi gerekir. Ancak Willie yerine genç blues sever kahramanımız yarışır ve kazanır. Blues aşıkları için kaçırılmaması gereken bir film. Özellikle Steve Vai ile Ralp Macchio'nun kapıştığı sahne muhteşem.

Bunlarada Bakabilirsin

1 yorum

  1. Bana nedense hala komik geliyor bu film. Karete Kid'e alışamadım elinde Telecasterıyla. :) Atışma sahnesinde de e klasik müzik partisyonları çalıyor Vai'yle Karete Kid karşılıklı. En son Vai, hızına yetişemiyor Karete Kid'in. Bu arada filmin soundtrackinde Ry Cooder gibi aşmış bir isim var. Karete Kid'in çaldığı yerleri de aslında Ry Cooder çalıyor. Filimin soundtrackinde Feelin' Bad Blues adında Cooder'ın akustik slide numaraları ile dolu bir şarkı var. Tavsiye ederim.

    YanıtlaSil