Blue Blues Band

Cuma, Aralık 13, 2013


Blue Blues Band, 1990'da Batu Mutlugil (gitar), Yavuz Çetin (gitar) ve Zafer Şanlı (bas gitar) tarafından kurulmuş Türk blues grubu.
Grubun ilk yılında davulda Cenap Oğuz yer alırken daha sonra Kerim Çaplı, bas gitar da ise Sunay Özgür (1992) Yavuz Çetin'in 2001'deki vefatına kadar blues çalmıştır. Hali hazırda faal olan Hayal Kahvesi (Beyoğlu) mekanının açıldığı 1991 yılında grup Batu Mutlugil, Yavuz Çetin, Zafer Şanlı, Kerim Çaplı′lı kadrosu ile sahne almıştır. Sonra ise Batu Mutlugil'in barı Mojo'da, kalan 7 yıl ise İstanbul, Ankara, Eskişehir gibi pek çok yerlerde sahneye çıkmıstır.

Alıntıdır : Wikipedia.org

Bunlarada Bakabilirsin

4 yorum

 1. Mojo bar'da ne güzel hissediliyordur blue blues band.. garip birsey anlatmak istiyorum. yani blues'un gücü desem, yeridir. sanirim o zamanlar kadrolarinda sunay özgür de var; basta. barisarock'ta bu sene, bulutsuzluk özlemi'ne bir bakalim dedik arkadasla. farkettik ki birden; biz cok bunalmisiz bulutsuzluk'tan. hep ayni sarki listesi, hep ayni müzikler. sonra birden acil demokrasi caldi. zaten fena rockn roll esintileri tasir bazi sarkilari; bu sefer blues da katilmisti isin icine. sili'ye özgürlük filan derken, durduk biz, dinledik baya. "alla alla blues'a iyice sarmis adamlar yahu" diye dalga gecerken aramizda, nejat bey elemanlari tekrar tanitti bize: "basta sunay özgür" denebilecek baska hicbirsey yoktu :)

  YanıtlaSil
 2. Yavuz Çetin blue blues band’i kurduğunda 4 yıllık bir gitaristti! gerçekten barışarock’ta bulutsuzluk özlemini ilk kez canlı dinlemiştim ve gerçekten rock’n rollu çok iyi yaptıklarını düşündüm ama sunay özgürün olduğunu duymamıştım! nedeni anlaşıldı :) ama türkiyede rock’n rollu yaşatan en güzel gruplardan biridir bulutsuzluk özlemi ama albüm kayıtları bazen gerçekten çok sıkıcı oluyor! ama konseri gayet coşturucuydu!

  YanıtlaSil
 3. Valla bilmem kac kez izledim onlari. adamlar sarki listelerini dahi degistirmiyorlar :] dikkat edince gitar tonlari filan feci bunaltiyor bi süreden sonra, özgün degiller. ya da bana öyle geliyor; ama yine de adamlar ilk ciktiklarinda yurtdisindan gazeteciler gelmis “türkiyenin ilk punk grubu” filan diye. biz mi? demis onlar da. eheh. hepimizin cocuklugunda vardir bulutsuzluk bi sekilde yahu. bu arada mojo bar demisim de. gidenler anlatiyor feci piyasa bir yer olmus. blues ruhu silinmiis gitmis..

  YanıtlaSil
 4. Bir kara kedi için blues.05 Ocak, 2014

  Tam tarihini bilmiyorum, kaç yılında katıldığını ama Batu Mutlugil’in oğlu, Duman gitaristi, ya 68 ya da 69 Telecaster sahibi Batuhan Mutlugil de çalmıştı Blue Blues Band’de. Rahmetli Kerim Çaplı’nın da çok önemli bir yeri olmuştur BBB’de. Ülkenin görüp görebileceği en büyük virtüözlerdendi. Psikolojik sorunları vardı sanırım, sonra da göçtü gitti.

  YanıtlaSil