The Band

Perşembe, Kasım 28, 2013


“Orkestrayı yeniden biraraya getiriyoruz..” The Band, ismini Blues Brothers filminin o unutulmaz sahnesinden alıyor. The Band 2010 yılında biraraya geldi.
Gitar ve vokalde Can “Mighty” Taşkent, gitarda Buğra “Highlander” Cahit, bas gitarda Eray “Handsome” Tuncay, Armonikada Muzaffer “Mariner” Uyar, davul ve geri vokalde Kerem “Animal” Yiğit var.
 The Band, blues rock ve funk tarzı eğlenceli parçalarla dolu repertuvarı ile cumartesi geceleri Kum Saati Jazz & Blues Bar’da. 
Üyeler —
Can Taşkent (Gitar, Vokal)

Lise yıllarında tanışıp aşık olduğu gitarını “abi kızlar gitar çalan çocuğu sever” gazıyla sabahlara kadar tıngırdatmış, meğer asıl çalmayanların bu durumdan faydalandığını görmüştür.
İstanbul Boğazı açıklarında, Hakkari’de 2700 rakımda, Viyana’da tramvayda, Kadıköy’de kot mağazasında, Bodrum’da ücra kayalıklarda aynı azimle çalıp söylemiştir, bu konuda rakip tanımaz.
Müzik zevki 80′ler sonrasını kapsamadığı için çevresi tarafından sürekli eleştirilen 75 doğumlu Can, çeşitli gruplarda gitarist ve vokalist olarak performans göstermiş, sonunda müzik zevki 70′leri zorlayan bu 80-90 kuşağı ekibe katılmıştır. Aslında mimardır.

Buğra Cahit (Gitar)

Babasının unkapanından aldığı klasik gitarla maceraya küçük yaşlarda başlayan Buğra, bir süre kurslar, dersler alsa da klasik gitarının tırt sesinden hiç hazzetmediği için eğitimlerini genelde yarıda bırakmıştır. Blues ile tanışınca gidip kendine bir elektro gitar almış, gitarını biraz çalar gibi olunca da grup kurmaya kalkışmış, böylece The Band’in temellerini atmıştır. Grup arkadaşları ona kısaca B.B. diye hitap eder.
Blues’un ve elektro gitarının hayatındaki yeri çok büyüktür.
Haftaiçleri ise Bilgisayar Mühendisidir.

Eray Tuncay (Bas Gitar)

1987 yılının yazının en sıcak dönemi temmuz’da dünyaya merhaba diyen Eray… :) ) şaka bir yana lise yıllarında klasik gitarla başlayıp kurslarda dikiş tutturamayacağını farkettikten sonra müzik hayatına alaylı devam ettirme kararı aldı. Birçok amatör ve profesyonel müzik grubunda elektro gitar ve bas gitar çaldı. Bir yandan albüm hazırlığında olan Eray bir yandan da The Band ile olan keyifli birlikteliğini devam ettirmektedir.

Kerem Yiğit (Davul, Geri Vokal)

Üniversite yıllarında “hadi gelin biz de grup kuralım” deyip, stüdyo’ya girilmesiyle müzik hayatı başlar. Rock, Lazrock, Balkan derken en sonunda Blues & Funk’a da el atmis, sevdiği insanlarla sevdiği müziği yapma keyfine erişmiştir. Hala öğrencilik hayatını sürdürmektedir.

Muzaffer Uyar (Blues Armonika)

Lisede ilk mızıkasını almasıyla müzikle tanışan Muzaffer kendini git gide Blues’un içinde bulmuştur. Gittiği her yere mızıkalarıyla beraber gitmiş, Türkiye ve Dünya’nın olmadık yerlerinde mızıkasını üflemiştir. The Band’in en yeni ve en genç üyesidir. Delta Blues’dan aldığı keyif apayrıdır, koyu da bir Neil Young hayranıdır. Mızıka çalmayı tamamen kendi kendine öğrenmiştir, ve şimdilerde ise diğer üflemeli çalgılara göz kırpmakta ve saksafon eğitimi almaktadır. Muzaffer, eğitimine devam eden bir Endüstri Mühendisidir.

Bunlarada Bakabilirsin

0 yorum