Robert Cray

Perşembe, Kasım 28, 2013


Erken yaşlarda gitar çalmaya başlayan Cray, Denbigh Lisesi’nde öğretim görmüş, devam eden eğitimini mimari tasarımı üzerine sürdürdüğü sırasında “Steakface” adında bir müzik grubu kurmuş.
Besteledikleri Jimi Hendrix, Quicksilver Messenger Service,  Fleetwood Mac, Grease Band ve Blodwyn gibi şarkılar müzik listelerinde yer almıştır.
 Grubu ile beraber çeşitli yerlerde konserler düzenleyen Cray, grupca ilk albümleri Who’s Been Talkin’? çalışmasını 1980 yılında yayınlamıştır. Ardından ikinci çalışması Bad Influence’ı 1983 yılında yayınlayan grup bu albümün ardından devam eden kariyerleri boyunca daima listelerde yer edinmişler ve başarılarını sürdürmüşlerdir. Halen müzik çalışmalarını sürdüren Cray ve grup arkadaşlarına ait 19 stüdyo albümü, 4 adet de derleme albüm ve 12 tekli çalışması vardır. 2007 yılında çıkardıkları Live From Across The Pond albümü ile Bilboard listesinde ilk sırada yer alan grup, 2010 yılında Cookin’ In Mobile isimli albümünü yayımlamıştır.
Alıntıdır : Wikipedia.org


Bunlarada Bakabilirsin

1 yorum

  1. Albert Collins dinlerken, bir düetlerini fark edip de tanıdığım gitarist ve vokalist. Sonraları birlikte çalıştığı müzisyenleri görünce, "Zaten tahmin etmiştim." gibi efektler sunmuşumdur. Davulda Kevin Hayes, klavyede Jim Pugh, bassta da Karl Sevareid'i barındıran, kendi ismiyle kurduğu bandiyle yola devam ediyor ;)

    YanıtlaSil