Otis Rush

Cuma, Kasım 29, 2013


Blues'un gelmiş geçmiş en iyi giaristlerinden biri olmasının yanı sıra bence çok güzel bir gırtlağa sahiptir. I Can't Quit You Baby ve All Your Love hayran kaldığım iki parçasıdır.
Bunun dışında "Double Trouble" ve "Old Love" parçalarını Eric Clapton çok güzel cover lamıştır. "All Your Love"'ıda coverlamıştır tabiki(en bilinen cover'ı). Hatta zamanında izlediğim bir cd'de Robert Cray ve Eric Clapton studyo gibi bir yerde "All Yoru Love"'ı söylüyorlardı... 


Vidalgo

Bunlarada Bakabilirsin

3 yorum

  1. Bende "Right Place, Wrong Time" albümü var. Otis Rush ile tanıştığım albüm bu. Parçaların yarısına yakını kendi besteleri, diğer beste sahiplerini tanımıyorum ama Otis Rush hepsinin hakkını vermiş gibi. Albüme adını veren parça kendisinin, sözlere kulak verdiğinizde Rush'ın gitarını dinlerken aldığınız keyfin yanında böğürtlenli pasta yemiş gibi oluyorsunuz. Parçalardaki vokal dizileri birbirine yakın olmasına rağmen herbirinden ayrı keyif alıyorum dinlerken. "Right Place, Wrong Time" 1971 yılında kaydedilmiş 10 parçadan oluşuyor. Albüm "Three Times A Fool" , "Natural Ball" , "Tore Up" gibi parçaları da içinde barındıyor. Tavsiye ederim.

    YanıtlaSil
  2. Texas taraflarının en orjinal bluescularından bence. Gitarı da vokali de aynı şekilde orjinal ve etkili. Ben de "Any place I'm going" albümüyle tanıştım ilk. 2000'lerde çıkardığı bir albümdü. Daha sonra dinleyip bulduğum Otis Rush albümlerine göre biraz daha geniş kapsamlı bir albümdü. Benim tavsiye edeceğim şarkılar "So Many Road", "Gambler's Blues" ve "Have you ever had the blues"

    YanıtlaSil
  3. 'All Your Love I Miss Loving: Live at The Wise Fools Pub Chicago'  diye bir albümü var Otis Rush'ın. 1970 lerin ortalarında Chicago da çaldığı dönemlerde kaydedilmiş ama uzun bir süre ortaya çıkmamış, son olarak re-issue olarak yayınlamış. Albüm bir B.B. King şarkısı olan Please Love Me ile başlıyor. Daha sonra You're Breaking My Heart ve albüme ismini veren All Your Love(I Miss Loving) geliyor. Albümde bir T-Bone şarkısı olan Mean Old World de yer alıyor. Ve Gambler's Blues, Otis Rush en sevdiğim parçlarından biride, ilerleyen kısımlarda yerini alıyor. Yine B.B. King tarafından ünlü edilmiş bir parça Sweet Little Angel da albümde.. Bir konser kaydı olan albüm, Otis Rush'ı daha gençken, gitarı ve sesi halen kuvvetliyken canlı dinlemek için oldukça önemli. Seyirciyle olan iletişimi, grubun yarattığı groove, Otis Rush'ın o inanılmaz bendleri son derece etkileyici. Blues standartlarının çok güzel yorumlandığı, ders niteliğinde bir albüm. Mutlaka bulunmalı dinlenmeli.

    YanıtlaSil