Joe Satriani

Cuma, Kasım 29, 2013


Gitar denilince akla ilk gelen virtüozlerden birisi olan Joe Satriani, 14 yaşında gitar çalmaya başlamış 1984'de ise ismiyle aynı adı taşıyan ilk Ep'si olan "Joe Satriani' yi çıkartmış ancak ticari başarı elde edemediği için bir müddet solo albüm yapmamıştır.
Deep Purple'da da 4 aylık kısa bir müddet çalmış olan Satriani, gitarin duygusal ritimlere sahip efsanevi gitar hocası olarak tanınıyor.
 Günümüzde dünyaca tanınmış bir çok gitar virtüözünün hocası olan Satriani'nin öğrencileri arasında Steve Vai, Alex Skolnick gibi isimlerde vardır. G3'ünde kurucusu olan Joe Satriani, Steve Vai ile birlikte yanlarına 3. gitarist olarak Petrucci, Malmsteen, Schanker, Roth ve Johnson gibi isimleride alarak efsanevi bir konser etkinliği düzenlemiş... 

immo

Bunlarada Bakabilirsin

10 yorum

 1. captainblues30 Kasım, 2013

  Büyük bir gitaristtir. Amerika'da kendisine taparlar, kendisi boogie blues'a tapar. Zaten boogie'ye yönelik birçok parçası nedeniyle Türkiye'de metalci kesim kendisini sevmez ve Kirk Hammet'a taparken (kendisi Satriani'nin en kötü öğrencisidir) Satriani'yi virtüöz olarak görmez. cın cın cın yapmadığı için belki.

  YanıtlaSil
 2. Queen_of_Metal30 Kasım, 2013

  En duygulu çalan virtüözlerden kanımca.. farklı bir soundu var.. bazen çok basit sololarda bile inanılmaz bir his katıyor... forgotten ın herkezde farklı bir yeri vardır sanırım. davulcusunun bir de bir sonor davulu var :) o davula da hastayım ayrıca.

  YanıtlaSil
 3. manwithharmonica01 Aralık, 2013

  AC/DC'de sonor kullanır :) her heroic numarasının arasına bir blues riff'i koyması beni mutlulukan 4 kose eder Joe amcanın... bir de cogu sarkısı akılda kalır ve agzın ile de eslik edebilirsin... ama bunu malmsteen da yapamassın...

  YanıtlaSil
 4. please_noise15 Aralık, 2013

  Sade giyim tarzı,sade rifleri ve karizmatik duruşuyla diğer gtristlerden ayrılıverir birden..konserine gidemeyip içine oturanlardan biride benim :(

  YanıtlaSil
 5. Ben hic sevmiyorum Satriani ve onun gibi "Guitar Hero"lari. cok materyalistce seyler gibi geliyor bana bunlar; artarda konmus yirmi otuz notada baska birsey olmali gitar. hiz filan hikaye geliyor bana gitarda. tamam, müthis caliyorsun, teknikler inanilmaz ama. Satriani bana Page'den Clapton'dan, ya da söyle diyeyim, son dönemlerde dinledigim Michael Brook'tan aldigim "duygu"yu veremiyor. Sehrin gürültüsünden ziyade yemyesil topraklara cekmeli müzik beni. Sehrin gürültüsünü hep duyuyorum nasilsa..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. oysa bende satriani'de şehir yaşantısı arasından sıyrılıp evine adım attığında duyduğun o gündelik huzuru duyuyorum, üstelik Satriani'nin parçaları soft ve bu yüzden çokta eleştirilmiştir ancak vazgeçmemiştir. Kısacası bu görüş göreceli ;) Bir müzik alıp beni tüm gürültülerin içinden sadece kendi gürültüsüne çekmeli.

   Sil
 6. Alex Skolnick’te var öğrencileri arasında Testament’ten tanıdığımız.

  YanıtlaSil
 7. TryingtobeBBking24 Aralık, 2013

  Güzel bir anektot’da şöledir Steve vai ye sorarlar Boynuz kulağı geçtimi diye hadi Satriani’den daha iyimisin diye soruyor muhabir ablaVai çok hoş bir cevap veriyor: Bana ne zaman bu tarz soru sorsalar,Gençlik çağımda elimde bir gitar ve bir takım tel ile Satriani’nin kapısını çaldığım gün aklıma geliyor.

  YanıtlaSil
 8. 14 temmuz da konserini en önden seyrettim. Bileti çerçevelettirip duvara astım. Ölmeden dünya gözüyle gördüm ya, tamam. O şarkıları gerçekten çalıyormuş ::DDiğer gitar ustaları gibi hızlı yada karmaşık çalmasına gerek yok, adam ardarda üç nota diziyor, işte oldu. Harika bir besteci aynı zamanda.

  YanıtlaSil
 9. Forgetten part 2 !!! evet evet o ne namelerdir öyle.Bunu yazarken dinliyorumda,herkesin bu müzikte kendinden bişeyler bulabildiğini düşünüyorum.En azından herkes aşktan yanmıştır heralde.Ben aşktan yanarken nasıl bi etki yapmıştı bu müzik bana!Bi daha gelir mi acaba Türkiye’ye acaba.Gelmezseden avrupada olur amerikada olur bi şekilde konserine giderim,gidicem yani gitmeliyim.

  YanıtlaSil