Bluesaint Blues Band

Perşembe, Kasım 28, 2013


Bluesaint Blues Band, 1998 senesinde kuruldu. Bir hobi olarak başlayan basit girişimin on yılı aşkın bir birlikteliği getireceği hiç hesapta yoktu. 
Sırasıyla Mehmet Ozman, Serkan Çiftçi, Özgür Şengül, Güven İlter ve Tanju Eren’in katıldığı ekip, nefesli enstrümanları ile İstanbul’un en kalabalık ve en uzun soluklu blues grubu oldu.
1999 başından bu yana düzenli kulüp performanslarını sürdüren Bluesaint bir  yandan sayısız konser, festival ve TV programlarına katıldı.
Grup, 2006 ve 2007 yıllarında Blues Brothers Band’in İstanbul ve İzmir’de verdiği üç konserin açılışını yaparak geniş bir kitleye ulaştı. Bluesaint, 10. yılını ise, 400′den fazla takipçisinin doldurduğu bir kulüpte, aralarında Batur Yurtsever, Soul Stuff, Tibet Ağırtan gibi isimlerin de bulunduğu 20 konuk müzisyenle kutladı.
Popüler kültür içerisinde kendine çok az yer bulabilen bir müzik tarzı olan blues’a kelimenin tam anlamıyla gönül veren grubun rock n’roll ve swinglerle süslü repertuarı, aslen 1920′lerin delta köklerinden 90’ların modern yorumlarına uzanan geniş bir blues yelpazesinden oluşuyor.


Bunlarada Bakabilirsin

1 yorum

  1. Daha önce dinlememiştim lakin sitelerinden birkaç parçalarını dinleme fırsatım oldu, gayet başarılı…Albüm indirilebilir..

    YanıtlaSil